ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Uğur “Biz genel seçime gitmiyoruz. Biz burada belediye başkanı seçiyoruz”

Saadet Partisi Osmancık Belediye Başkan Adayı Alaattin Uğur, vatandaşlarla bir araya gelerek seçim çalışmalarını anlattı. Uğur, seçimin genel seçim havasına sokulmaya çalışıldığını öne sürerek “biz genel seçime gitmiyoruz. Biz burada belediye başkanı seçiyoruz. ”dedi.

Yaklaşan yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden Osmancık Belediye Başkan Adayı olan Alaattin Uğur ilk mitingini Çay Mahallesi’nde yaptı.  Uğur siyasi tecrübesinin mevcut belediye başkan adaylarından fazla olduğunu belirterek “Düşünün 4 şoför var, bu şoförlerden 3’ü acemi. Ben usta şoförüm. ”dedi.

Çay Mahallesi’nde vatandaşlara seslenen Uğur önemli açıklamalarda da bulundu.

“Siyasi hayatım boyunca 3 dönemdir mitinglerimi Gemici, Çay ve Gürleyik Mahallesinden başlayarak yapıyorum. Buralardan başlamamın sebebi geçtiğimiz dönemde AK Parti’ye 300 fark atarak öne geçtim. Halkımız çalışacak adamı biliyor.  Teşekkür etmek için mitinglerime buradan başladım” dedi.

Uğur “Biz genel seçime gitmiyoruz. Biz burada belediye başkanı seçiyoruz”

“Arkadaşlar biz genel seçime gitmiyoruz. Biz burada belediye başkanı seçiyoruz. Düşünün 4 şoför var bu şoförlerden 3’ü acemi. Ben usta şoförüm. İlçe başkanlığı, il encümenliği, belediye başkan vekilliği yaptım. Benim yaptığımın %1’ini milletvekili Oğuzhan Kaya yapsa adaylıktan çekilmeyen namerttir. Çekileceğim.”

Uğur “Bana vekillikte teklif ettiler ”

Belediyenin acemi birliği gibi kullanıldığını iddia eden Uğur “Serdar beyi getirdiler, ustalaştı, tam hizmet yapacak yolla. Bekir beyle ben geldim hizmet yapıyoruz yolla, Hamza bey geldi yolla. Burası acemi birliğimi, belediye başkanımı seçiyorsunuz. Hizmet edecek insanları bilemiyor. Beni çok çağırdılar ama ben oradan aday olmam. Çünkü ben sizlerin eriyim. Benim komutanım sizsiniz.

Ferhat bile Şirin için dağları delmiş. Geçen dönem ne dedim “bir daha aday olmayacağım” dedim. Olmuyordum da. Bana “bu milletin vebali var. 2 bin oyu 6 bin yaptın. Oyumuzu sana helal etmeyiz” dediler. Ben sizler için aday oldum. 2 bin oyu 6 bin yaptınız. Herkesten Allah razı olsun “dedi.

Mevki ve makamı hepsini gördüm.  Bana vekillikte teklif ettiler. Ama ben Osmancık sevdalısıyım.  Osmancık’ı sevdiğim için yeniden belediye başkan adayı oldum.

Uğur” Siyaset yürek işidir. Siyaset fedakarlık gerektiren bir iştir”

Siyaset yürek işidir. Siyaset fedakarlık gerektiren bir iştir. Belediye başkan vekilliği yaptım dönemde bir gün olsun tatile gitmedim ben. Şimdi görüyoruz kimisi Japonya’ya, kimisi Filipinlere gidiyor. Samsun’a çocuklarımı götürdüm de akşama geri getirdim. Niye geliyoruz dediklerinde ise “Evladım akşam belki birinin işi vardır bana. Belki hastanede belki başka bir yerde kalmıştır da bana ihtiyaç duymuştur. Ona yardım etmek için dönüyorum “diyorum.

Uğur “Ben 35 yıllık siyasetçiyim. Siyasi ayrımcılık yapmadım “

Benim vekilliğim döneminde bana gelip te talep etmediği hizmeti almayan varsa bana da oy vermeyin.

Ben 35 yıllık siyasetçiyim. Vatandaşın eline kartvizit vererek onun işini göremezsin. İşinin olduğu kişi kurum her neyse arayacaksın. Ben siyasi parti ayrımcılığı yapmadan hangi partili olursa olsun herkesin işini yapmak için çabaladım. İşlerini de yaptım. Sen sağcısı mısın?, solcu musun? diye sormadım.  Her biri şimdi işinde gücünde. Beni o yüzden seviyorlar.  “

“Seçim zamanı cenazeye gelene, düğüne gelene inanmayın”

Seçim dönemlerinde adayların yaptıkları cenaze ve düğün ziyaretlerine de değinen Uğur “Seçim dönemi cenazeye gelene de, düğüne gelene de inanmayın.  Milletle alay eder gibi ziyaret olmaz.  Ziyaretler her dönem olmalı. “ifadelerini kullandı.

Yoğun katılımın olduğu miting Kahvehaneden dışarıya taşındı

Konuşmasını iç alandan dış alana taşıyan Uğur görev aldığı dönemlerde yapmış olduğu hizmetleri de anlatı. Siyasetçinin istemeyi bilen netliklere sahip olması gerektiğini belirten Uğur “Siyasetçi istemeyi bilecek. Diyaliz makinesi istedim, geldi. 20 senedir bu makine sağlık hizmeti veriyor. Ambulans dedim geldi. Bu millet adayını severse oyunu verir. Hizmet yağacağına inanırsa oyunu verir.  Bakıyorum vaatlere, kimi 500 bin harcadım diyor kimine 300 bin harcadım diyor. Kimi de 1 trilyon harcayıp bu memlekete başkan alacağım diyor. İki buçuk aydır çalışıyorum. Seçim dönemi harcanan para belli. Benim amacım hizmet etmek. Ben Osmancık sevdalısıyım.” dedi.

Uğur” 3 bin işsiz var Osmancık’ta”

AK Partili olamayanın işe giremediğini iddia eden Uğur “ Osmancık’ta 3 bin işsiz var. AK Partili olmayan işe giremiyor. Listeye bakıyorlar CHP, SP, İYİ Parti’yi almıyorlar MHP ile kardeştiniz ya onları niye almıyorsunuz.  5 oradan 10 kişi oradan al. İnanın 1 kişi bile listeye almıyorlar. “dedi.

Saadet Partisi Osmancık Belediye Başkan Adayı Alaattin Uğur seçilmesi durumunda hayata geçireceği projeleri anlatarak programını sonlandırdı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın