ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Ülke Genelinde Eş Zamanlı Hız Denetimleri Gerçekleştirildi

Trafik kazalarının oluşumunda %36 gibi büyük bir paya sahip olan Hız İhlallerinin önlenmesi ve algılanan yakalanma riski duygusunun artırılarak sürücülerin yasal limitlerde araç kullanmaya teşvik edilmesi amacıyla; 21-22 Eylül 2019 tarihlerinde ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirilmiştir.

Yapılan denetimlerde; 43.767 araç/sürücü denetlenirken,  21.077 hız ihlali tespit edildi. Bu ihlallerin %62,4’i ihlal yapan araçların durdurulması ve sürücülerinin bilgilendirilmesi suretiyle, %37,6’i araçların tescil plakasına olmak üzere cezaya dönüştürülerek, 378 araç trafikten men edildi, 20 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı ve toplam 23.377 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı.

Sürücülere öncelikli olarak kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılırken, bu denetimlerin sürekli olacağı bildirildi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın