ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Ülkücü Şehit Halil Sucu kabri başında anıldı

Ülkücü Şehit Halil Sucu şehit edilişinin 42. Sene-i devriyesinde mezarı başında anıldı.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim

 

Şehidin Çorum Ulu Mezarlığında bulunan kabri başındaki anma programına; Ülkü Ocakları Başkanı Orhan Tosik ve yönetimi, Çorum Ülkü Ocakları eski Başkanlardan Selahattin Ezer, Kürşat Yıldırım, Mehmet Akif Aras, Ahmet Hattab İmal, Belediye Meclis Üyesi Selim Güloğlu, Şehidin kardeşi Mehmet Sucu ve Ülkücü gençler katıldı.

Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanı Orhan Tosik, Sucu’nun mezarı başında yaptığı açıklamada, Halil Sucu’nun daha 17 yaşında ekmek parası kazanmak için gittiği İstanbul’da Komünist militanlar tarafından  şehit edildiğini söyledi.
Ülkücü Şehit Halil Sucu’yu şehadetinin 42. Sene-i devriyesinde dualarla yad ettiklerini belirten Ülkü Ocakları Başkanı Orhan Tosik, “Rabb’im bütün şehitlerimizden ayrı ayrı razı olsun. Hayatını, gençliğini, kutlu davamıza adayan kahraman şehitlerimizi bir kez daha dualarla anıyor. Kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum” dedi.
“Değerlerimizi koruyup sahip çıkmak, namus meselemizdir” diyen Tosik, “Kıyamete kadar kutsal bildiğimiz davamız ve değerlerimiz uğruna gerekirse bizlerde Halil Sucular gibi şehit olmak boynumuza borç, başbuğumuza anttır” diye konuştu.
Bugünlere kolay gelinmediğini hatırlatan Tosik,  “En büyük delilimiz işte burada hayatının baharında din için, devlet için, Türklük için toprağın kara bağrında yatan şehidimizin kabridir. Turana giden yolda bu milletin en büyük güvencesi  Ülkücü gençliktir” şeklinde konuştu.
Program okunan Yasin-i Şerif ve şehitlerin ruhuna yapılan dualar neticesinde sona erdi.
Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın