ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Ülkücülerden MHP Genel Merkezine tepki

MHP Osmancık İlçe Teşkilatı’nın 19 Eylül’de yapacağı olağan ilçe kongresinde ilçe başkan adayı olduğunu açıklayan Ahmet Gündoğdu ve Musa Kara adaylıktan çekildiklerini açıkladı.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Daha önce aday olduğunu açıklayan Ahmet Gündoğdu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Musa Kara ile birlikte seçime aday olarak katılmayacaklarını belirterek; “19 Eylül günü MHP ilçe kongresinde başkan olmak için aday olduğumuzu açıklamıştık. Ancak Genel Merkez seçim kazanılan yerlerde eski başkanlarla atama şeklinde tek listenin üyelere açıklayınca doktrin, teşkilat, lider üçlüsüne inandığımız için 19 Eylül günü seçimde Musa Kara ve ben Ahmet Gündoğdu seçime aday olarak katılmayacağımızı MHP’li üyelerimize bildiriyoruz. “derken duruma yorumlarıyla tepki gösterenler oldu.

Bazı yorumlarda “AKP sistemine benziyor demokrasi rafa kalktı galiba hayırlısı olsun arkadaşlar ülkücü oylar kimseye ipotek değildir”, “O zaman boşuna niye seçim yapılıyor eski yönetimle devam diyip işi halledebilirlerdi”, “Atama olduktan sonra, seçim, kongre-kurultay demeyin, demokrasi hiç demeyin” “Demokrasi bu mu, benim oyum hiç kimseye ipotekli değil”,”Ülkücü hareket engellenemez” “Demek ki lider büyük ortağa sordu. Hazretleri de böyle uygun görmüş..!”, “İki dönemdir Osmancık MHP seçilmiş değil atanmışların temsil ediliyor seçim kazanmış ne demek bu başkanı yönetim istemiyordu seçimi canla başla çalışan gönüllü ülkücüler kazandı.  Yine sönük silik bir kurultay olacak çünkü sonucu belli MHP ye ve Osmancığa hiç yakışmıyor” şeklinde ifadelere yer verildi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın