ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Üvey amca 14 yaşındaki yeğenine tecavüz etti iddiası

Osmancık’ta 14 yaşındaki N.Y adlı küçük kıza, üvey amcası M.Y.’nin tecavüz ettiği iddia edildi.  Tecavüzü öğrenen anne H.Y. üvey amcayı mahkemeye verirken baba ise kardeşini dövdü.

Anne H.Y’nin iddiasına göre 14 yaşından henüz gün almamış olan kızı N.Y. üvey amcası M.Y tarafından tecavüze uğradı. Anne H.Y tecavüz olayını aylar sonra öğrendiğini belirterek M.Y hakkında davacı oldu.

H.Y. kızı N.Y’nin durumunu çok geç öğrendiğini, tecavüz olayı ile ilgili detayları ise mahkeme günü duruşma salonunda öğrenmenin acısını çektiğini belirterek ; “ Küçük kızım 14 yaşında. Bundan bir sene önce bir pisliğin biri tarafından yapılan bir tecavüz olayına kurban olmuştur. Ve pislik üvey amcasıdır. Kızım o gün benimle tartıştıktan sonra görüşmediğimiz konuşmadığımız amcasına sığınmış. Kızım o gün toz konduramadığı baba olarak gördüğü amcasının işyerine gidiyor, amcası da kızımı işyerinden evine götürüyor.  Evde otururken, kızım “yengem nerede” diye sormuş, oda yengen köye gitti demiş.  Sonra üvey amcası kızıma bura çok sıcak oldu ben soyunacam, diyor kızım cevap vermiyor bunun üzerine kızıma istersen sende soyun diyor. Ve kızıma internette oyalanması için telefon veriyor. Bak nasıl kızlar beni arıyor dedikten sonra kızımı da soymaya başlıyor, kızım bu sefer bağırmaya çalışıyor, fakat kaçamıyor. Kızım bunları mahkemede anlatıyor ve devamında “yapma amca, yapma diyorum” dediğini buna rağmen amcasının “özür dilerim. N. Özür dilerim N.” diyerek tecavüzü gerçekleştirdiğini anlattı.

Gece dışarı çıkmasına izin vermediğini söyleyen kızım sabahında ise Turhal’a götürüldüğünü ve orada kendisine 100 TL vererek “Bak kimseye deme, ben amcanım, sana kimse inanmaz. Bana kimse toz kondurmaz” dediğini söyledi.

Çocuğum eve geldiğinde bana söyleyemedi ve olaydan 5-6 ay sonra evli olduğum üvey babasına söyledi. Üvey babası da kardeşini takip ederek birkaç gün sonra yakalamış ve iyice bir dövdü ve şikâyetçi oldu. Ve şikayetin ardından bir gece kaldı nezarethanede. Olayı öğrenir öğrenmez Mayıs 2019 da davamızı açtık. Kızımın sağlık raporu alındı, psikolog görüşmeleri yapıldı,  fakat aradan 5-6 ay geçmesi nedeniyle bizim iftira attığımızı söylüyor.   Ve bu ayın 24’ünde ilk duruşmamızı gerçekleştirildi. Mahkemeye bir şahit sunmuş ve Çorum Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava 12’inci ayın 31’ine ertelendi. Şuan elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. Bu hem kızımı hem de beni son derece üzüyor, hem benim hem de kızımın psikolojisi bozulmak üzere diyebilirim.

Tuttuğu şahit benim bir söylememi değiştirerek kendisine anlatmış. Ben şahide “Beni de kızlarımı da rahat bıraksın, benim kızlarımdan başka tutunacak dalım yok, “dememi değiştirerek benim onu tehdit ettiğimi söylemiş. Bunun üzerine o kişiyi şahit tutmuş ve kendisine iftira atıldığını söylemiş.   Savunmasında da daha önce ortak odluğumuz ve ortaklığımızın bozulmasından dolayı kendilerine iftira attığımızı söylüyorlar. Size soruyorum bir anne çocuğunun namusuyla oynar mı?

Kızım ilk duruşmaya psikolog eşliğinde çıktı ve olanı biteni detayları ile anlattı. Bende detayların çoğulunu mahkeme salonunda öğrendim. Devlet korumasında şuan kızım ve devletin verdiği psikolog doktorumuz o gün mahkemede kızımı dinlemiş ve aynen şunları söyledi; “Çok net konuştu, tane tane konuştu, akli dengesi yerinde konuştu” demiş.

Aynı yerde yaşadığımız için kızım onu görmek istemiyor. Sokakta bir yerde göreceğim diye korkuyor. Okuluna devam edemedi ve şuanda dışarıdan okumaya başladı. Sırf onu görürüm diye böyle bir karar almak durumunda kaldık. Sırf onu görürüm diye çarşıya bile inmiyor hatta mahkemede ifadesini verirken onun dışarı çıkmasını istedi.

Biz önce Allah’a sonra adaletimize güveniyoruz.  Kızlarım ve ben rahat uyuyamıyoruz, vicdanım hiç rahat değil, kızıma yaptıklarının cezasını adli yollardan çekmesini istiyoruz. “dedi.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın