ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Vali Çiftçi ’den Kargı’da İnceleme

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi Kargı’yı ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

İlk olarak Kargı Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Çiftçi’ye ziyaretinde Kargı Kaymakamı Hasan Taş, Kargı Belediye Başkan Zeki Şen, İl Jandarma Komutanı Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl İdare Şube Başkanları ve bazı daire amirleri hazır bulundular.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından; Kargı Belediye Başkanlığına geçen Çorum Valisi burada Belediye Başkanı Zeki Şen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Belediye Ziyaretinin ardından 1920’li yıllarda Hacı Hilmi Bey tarafından yaptırıldığı bilinen Hilmi Ağa Konağı’nı gezen Çiftçi, burada bulunan tarihi eşyalar ve konak hakkında yetkililerden bilgi aldı. Ziyaret programı kapsamında; Kargı Halk Eğitim Merkezine giden Sayın Valimiz burada da dokuma tezgâhında yapılan kargı bezi ve el emeği ürünler sergisini gezerek çalışmaları yapan öğrencilere ve yetkililere başarılar diledi.

Halk Eğitim Merkezi ziyareti akabinde Kargı Çok Programlı Anadolu Lisesi, Ömer Halis Demir Konferans Salonunda Kargı İlçesi Merkez ve Köy Muhtarlarıyla bir araya gelen Çorum Valisi Mustafa Çiftçi toplantı öncesinde bir açıklama yaparak:

“Bu gün onuncu ilçe ziyaretindeyim. Kargı İlçemizde sizinle beraber olmaktan dolayı son derece bahtiyar olduğumu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. Yakın bir zamanda seçimleri tamamladık. 31 Mart seçimleri tamamlandı. İçinizde yeni göreve başlayan muhtarlarımız var. Daha önce de muhtarlık görevini devam ettirenler ve yeni dönemde seçilenler de var.

Ben hem yeni seçilenlere ve hem de önceki görevini devam ettirenlere, hepinize hayırlı hizmetler diliyorum. Allah kolaylık versin. İnşallah bu beş senelik dönem sizler açısından bizler açısından hayırlı hizmetlere vesile olur. Bunu temenni ediyorum en başta. Bu gün sabahleyin Kaymakamlığımızı, Belediye Başkanlığımızı ziyaret ettikten sonra şimdi de sizlerle beraberiz. Sizlerin talep ve önerilerini, isteklerini not edeceğiz, dinleyeceğiz ona göre toplantımızı devam ettireceğiz. Çözüm konusunda da ne gerekiyorsa gerekeni yapmaya çalışacağız.” dedi.

Muhtarlarla istişare toplantısının ardından Çiftçi, Kargı İlçemizde faaliyet gösteren bir Tekstil ve Pirinç Fabrikasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ardından Kargı İlçemizin Hacıveli Köyünde evleri yanan ailelerimizi ziyaret eden Vali Çiftçi, vatandaşlarla bir süre sohbet edip isteklerini dinleyerek ailelerle beraber yangın yerinde incelemelerde bulundu.

Hacıveli Köyü yangın yerindeki incelemelerin devamında Trabzon-Çaykara İlçesi Çamlıkaya Barajında, sualtı araması faaliyeti esnasında 17 Mayıs 2019 tarihinde Şehit olan J. Uzm. Çvş. Eyüp Kapaklıkaya’nın ailesini ziyaret ederek Şehadet Belgesini şehidimizin anne ve babasına teslim ettikten sonra geçtiğimiz günlerde vefat eden Kıbrıs Gazisi Necati Yüksel’in Osmancık’ta ikamet eden ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyaretlerin ardından Çorum Valisi Mustafa Çiftçi İlçeden ayrıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın