ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Vatandaş Evine Misafir Kabul Etmiyor, Siyasiler Omuz Omuza Poz Veriyor

Osmancık’ta siyasilerin katıldığı düğünlerde verdikleri sosyal mesafesiz görüntüler pes dedirtiyor.

…: Çekin, Gönderin, Yayınlayalım :… Etrafınızda şahit olduğunuz ilginç olayları, haber niteliği taşıyan ayrıntıları, fotoğrafları ve videoları bizlerle paylaşın, biz de osmancik.com.tr de değerlendirelim.

 

Osmancık’ta yaşayan bir çift korona virüs nedeniyle evinin duvarına misafir kabul etmediklerini yazarken, siyasilerimiz katıldıkları düğünlerde boy boy verdikleri pozlarla sosyal mesafeyi hiçe sayıyor.

Evinin duvarına “Virüsten Dolayı Misafir Kabul Etmiyoruz” yazdı

Osmancık’ta yaşayan Cemal-Fatma Demir çifti korona virüs nedeniyle evinin duvarına misafir kabul etmediklerini yazdı. Çay Mahallesi, Adatepe Sokak’ta yaşayan çift evlerinin duvarına yazdıkları yazıyla korona virüse dikkat çekti. Yaşının 50’nin üzerinde olduğunu belirten Cemal Demir, eşinin de kronik hastalığı olduğunu salgının ilk aylarından itibaren tedbir amacıyla misafir kabul etmediklerini “Virüsten Dolayı Misafir Kabul Etmiyoruz” şeklinde yazdıkları yazıyla belirtiklerini söyledi.

Cemal Demir; “Salgın döneminde gelen, gidenden yakayı alamayınca eşimle aklımıza böyle bir şey geldi.  Çocuklarımızda yazalım baba deyince yazdık. Yazdıktan sonra gelen-gidenden kurtulduk.  Gelseler de artık almıyoruz içeriye. Çünkü hanımımın kronik rahatsızlığı var bende 50 yaşını geçtim, bu nedenden dolayı yazdık. “dedi.

Korona virüse karşı insanlara öneride de bulunan Cemal Demir, sosyal mesafeye dikkat çekerek; “İnsanlarımız mesafe koysunlar, maskelerini taksınlar. Yoksa bu korona insandan insana geçmeye devam eder. Korona bulaşmayacak diye bir şey yok, insanlarımız içicine olduğu müddetçe korona bitmez” dedi.

Korona’dan bihaber, sosyal mesafeden eser yok, düğün şahane…

Osmancık’ta korona virüs salgını nedeniyle yetkililer vatandaşlara sık sık tedbirleri hatırlatıyor. Sosyal mesafe ve maskenin önemine dikkat çekiliyor.

Vatandaş desteği olmadan sürecin başarılı olamayacağına dikkat çekilen ve hassasiyet vurgusu yapılan söylemler siyasilerin katıldığı düğünlerde verdikleri sosyal mesafesiz görüntülerle hiçe sayılıyor.

Osmancıklı Milletvekili, Osmancık Belediye Başkanı ve siyasiler bir düğünde sosyal mesafesiz görüntü verdiler.

 

Osmancık’ta siyasilerin katıldıkları bir düğünde verdikleri ve sosyal medya hesaplarından paylaştıkları sosyal mesafesiz görüntüler pes dedirtti.  Ülkemizde 1.5 metre bulaştan korunmak için sosyal mesafe olarak belirlenmesine rağmen siyasilerimizin verdiği boy boy fotoğraflarda omuz omuza oldukları görüldü.

Eğer herkes kuralları biraz ihlal ederse, sonuç kimsenin kurallara uymadığı durumdan farklı olmaz. Kurallar herkes içindir.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın