ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Vekil devreye girdi, ambulansla İstanbul’a sevk edildi

Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın devreye girmesi ile Osmancıklı engelli genç ambulans ile İstanbul’a sevk edildi.

Osmancık Esentepe Mahallesi’nde annesinin yanında yaşayan %63 engelli raporu bulunan 29 yaşındaki engelli genç Erkan Dündar, AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın devreye girmesi ile İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Ortepedi kliniğindeki randevusuna 112 Acil Servisinden tahsis edilen ambulans ile gitti.

Dün akşam saat 24:00 sularında Osmancık’tan İstanbul’a ambulans ile sevk edilen Dündar, burada Ortopedi bölümünde kontrollerini yaptırarak protez ayak konusunu görüştü.  Dündar, bacağında iğne ucu kadar bir yerden akıntı geldiğini, bu durumun protez kullanımına şuan için engel teşkil etmediğini öğrendiğini belirterek; “Osmancık’tan, İstanbul’a ambulans ile sevkim gerçekleşmiştir. Hastaneye sevk edilmem konusunda emeği geçen Milletvekilimiz Oğuzhan Kaya’ya teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Babası Yaşar Dündar ile birlikte tedavisi için İstanbul’a giden Dündar, bu gün ambulans ile Osmancık’a dönüş yapacak.

 

1 SAAT BOYUNCA AMBULANS BEKLEMİŞTİ

1 yaşından itibaren hastalıklarla savaşan Erkan Dündar geçtiğimiz günlerde kendisine ambulans tahsis edilmediğini iddia etmişti. Devlet Hastanesi’nden Esentepe Mahallesi’ndeki evine gitmek için ambulans talebinde bulunduğunu belirten Dündar “Osmancık’ta 2 ambulans var. Niçin 3 yada 5 ambulans yok. 1 saat boyunca hastanenin önünde eve gidebilmek için ambulans bekledim.  Gelmeyeceğini anlayınca Esentepe Mahallesi Muhtarı İsmail Şimşek’i aradım. Beni eve muhtar götürdü ve eve kadarda çıkmama yardımcı oldu, kendisine teşekküre diyorum. Ancak ne yapacağını bilemeyen biride benim yerimde olabilirdi. Ve saatlerce beklediği gibi eve nasıl gideceğini de düşünebilirdi. ”demişti.

İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın