ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Yağmur Yağdı, Altyapı Sorunu Gün Yüzüne Çıktı

Osmancık’ta üst kesimlerinden gelen yağmur suyu, yetersiz altyapı nedeniyle, bazı mahallelerde rögarlardan taştı. Vatandaşlar bir an önce yeterli ve kalıcı bir çözüm getirilmesi gerektiğini söyledi.

Her yağmur yağışının ardından kendini gösteren alt yapı sorunları Osmancık’ta yaşanmaya devam ediyor.  21 Haziran 2019 Cuma günü akşamı aniden bastıran yağmurla birlikte Osmancık’ın alt yapı sorunları bir kez daha ortaya çıktı. Bazı yerlerde su birikintileri oluşurken, Osmancık’ın kaderi haline getirilen alt yapı sorunu bir kez daha gün yüzüne çıktı.

Alt yapının yetersiz olması sebebiyle Yeni Mahalle’nin bazı bölgelerinde yollar kapanırken vatandaşlar duruma isyan etti. Yağışın kısa sürmesine rağmen alt yapının eksikliğinden dolayı birçok bölgede benzer sorunlar yaşandı.

Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen ve bir belediye işçisinin hayatını kaybettiği Danişment Gazi Caddesi üzerinden yine yoğun şekilde su gelirken bazı vatandaşlar evlerine su girmemesi için kendi imkanları ile çaba harcadılar. Yoğun yağış yine bazı bölgelerde rögar kapaklarının açılmasına sebep olurken tehlikeye de davetiye çıkardı.

Vatandaşlar kısa süre etkili olan yağışın ilçeyi bu derece etkilediğini, daha şiddetli yağışlarda birçok insanın mağdur olabileceğini dile getirerek yetkililerin alt yapı sorununu bir an evvel çözmesini ve taşkın koruma projelerinin de hayata geçirmeleri gerektiğini belirtti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın