ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Yangın zedelere geçici ekonomik destek sağlanacak

Kargı İlçesi Hacıveli Köyünde geçtiğimiz Pazar günü çıkan yangında evleri yanan yangın zedelere geçici ekonomik destek sağlanacak.

Osmancık Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Gürer, Kargı İlçesi Hacıveli Köyünde geçtiğimiz Pazar günü çıkan yangında evleri yanan yangın zedelere ve köy halkına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Köy halkı ve evleri yanan insanlar ile görüşmeler yapan Gürer, 6 evin, ahır ve samanlıkların tamamen yandığını tek tesellinin can kaybı olmadığını belirtti.

Köylülerin ve itfaiye ekiplerinin yoğun çabaları ile yangının kontrol altına alınarak köyün diğer kısımlarına sıçramasının engellendiğini kaydeden Gürer; “Devletimiz de ilgili kurumları ile yangının olduğu bölgeye gereken yardımları en kısa sürede yapacaktır. Osmancık Sosyal Hizmet Merkezi olarak yangından zarar görmüş ailelere geçici ekonomik destek sağlanacaktır” dedi.

Osmancık Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Gürer, halkın bu gibi durumlarla bir daha karşılaşmaması için daha dikkatli ve hassas olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın