ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Yangınzede Aile İçin Seferber Oldular

Osmancık’ta iki ev hanımı ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü oldu. İyiliğin sınırları ilçemizi aşıp, Çorum’dan İstanbul’a pek çok ile ulaştı, 1 ayda 187 kişinin ihtiyacı giderildi.

Osmancık’ta Facebook üzerinden kurdukları “Osmancık ihtiyaç ve geri dönüşüm yardımlaşma ve hediyeleşme” gurubu adında bir araya gelen aralarında ev hanımından, memuruna, esnafından iş insanına kadar 2 binin üzerinde üyenin bulunduğu gurup, başta ihtiyaç sahibi aileler olmak üzere giyim ve eşya yardımında bulunuyor. 8 Kasım 2019 tarihinde kurulan gurupta şimdiye kadar 187 kişinin ihtiyacı karşılandı.

Akülü sandalyeden, hasta bezine, yakıttan, market alışverişine,  ev eşyasından, kılık kıyafete, bisikletten, bulaşık makinesine ihtiyaç duyulan her şey gurupta paylaşılıyor. Kimisi ailesi için kimisi komşusu için ihtiyaç talebinde bulunuyor. Talebi gören hayırseverler, gurup yöneticileri ile iletişime geçerek kendilerine uygun talebi karşılayabileceklerini belirtiyor.  Bu kapsamda 187 kişinin talep ettiği ihtiyaçlar giderilirken tespit edilen 38 öğrencinin mont ve bot ihtiyacı da gurup üyeleri tarafından temin edilerek karşılandı.

Yangınzede Aile İçin Seferber Oldular

Osmancık’ın manevi değeri Hazreti Koyun Baba’nın “İyilik Eden, İyilik Bulur” sözünü rehber edinen gurup yöneticileri Gülbahar Yıldırım ve Zehra Uslu geçtiğimiz aylarda evleri tamamen yanan 4 çocuklu Arafat ailesini ikinci kez ziyaret etti.

İlçeye bağlı Yukarı Danişment Köyü’nde gerçekleşen ziyarette gurup üzerinden seferber olan hayırseverler Arafat ailesinin gıda, ev eşyası gibi temel ihtiyaçlarını gurup yöneticileri aracılığıyla aileye ulaştırdı. Aile adına baba Durmuş Arafat tüm hayırseverlere teşekkür etti.


İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları osmancik.com.tr’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın