ŞEHİR YAŞAM PORTALI
Bir yol hikayesi...

Künye

Yayın Sahibi
OSMANCIK SAN. LTD. ŞTİ.

Genel Yayın Yönetmeni
BİLAL ÇEVRİM

Yazı İşleri Müdürü
İLKAY SEVER 

Muhabirler

İLKAY SEVER 

Editörler

Tasarım

Reklam

İdari Merkez
Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No: 71
Osmancık / ÇORUM

Telefon: 0 364 611 7514

Mail: info@osmancik.com.tr

BİZ KİMİZ

OSMANCIK.COM.TR Sitesi İstanbul’da faaliyet gösteren Osmancık LTD. ŞTİ’nin bir kültür ve bilişim hizmetidir.

Osmancık ilçemizin ilk internet sitesi ve dünyaya açılan penceresi olan bu proje ile 3 temel amaca ulaşmayı hedeflemektedir:

1-) Osmancık, kültürü, tarihi coğrafyası ve ekonomisiyle Türkiye’nin güzide ilçelerinden biridir. Bu zenginliği, bilgi çağının en önemli olanağı olan internete taşımak ve Osmancık’la ilgili tüm değerleri doğru bir biçimde dünyanın her tarafından kolaylıkla ulaşılabilir kılmak, en başta Osmancık’lılar olarak bize düşmektedir. Umuyoruzki bu çalışmamız, siz Osmancık’lılarında katkılarıyla gelişsin ve internet üzerinden ilçemizle ilgili ulaşılabilen en değerli ve kapsamlı, doğru kaynak haline gelsin.

2-) İnternet, tüm dünyada hızla yaygınlaşan ve geleceğin neredeyse tek iletişim kanalı haline dönüşecek olan bu çağın en önemli buluşlarından birisidir. Milletimizin, internetle her geçen gün daha fazla ilişki kurması ve yaygınlık kazanması, teknoloji yarışında geri kalmamamızı ve geleceğin güçlü devletleri arasındaki yerimizi almamızı sağlayacaktır. Büyük bir hızla gelişen bu teknolojiyle, ilçemiz insanının da ilişki kurması ve bu hizmetten çok yönlü yarar sağlaması girişimizin bir diğer hedefidir.

3-) OSMANCIK.COM.TR Osmancıklıyım diyen herkesin bir araya gelebildiği, bir birlik platformuna dönüşsün, ilçemizde yaşamasa bile gurbetteki insanlarımıza bir nebze bile olsun sıla tadı versin istiyoruz. Sitede yer alan “hemşehri” ve “Forum” bölümleri bu amaca ulaşmak için sizlerin hizmetindedir. Ayrıca geniş bir video arşivini de site ile birlikte erişime açtık. Köylerimizi, ilçe merkezini, tarihi yerlerimiz ve binalarımızı bu videolardan izleyebilir, isterseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ya da Firmalar bölümüne üye olarak ticari faaliyetlerinizle ilgli kendinize mini site kurabilir, hemşehri bölümüne girerek, diğer Osmancıklıları tanıyabilirsiniz.

 

Sitede kullandığımız kaynakların bir kısmı kendi çalışmalarımızken, Osmancık’la ilgili değerli çalışmalarda bulunmuş yazar ve gazetecilerin de yardımlarını aldık, eserlerinden faydalandık. Bu alanda özellikle Sayın Cevdet Saraçer ile Sayın Özdemir Başaran’ı özellikle belirtmek gerekir. Kendilerine teşekkürü borç biliriz.

Kaynaklarla ilgili daha geniş bilgiye yasal uyarılar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Sitemizin bazı bölümleri henüz geliştirilme aşamasındadır. Bu nedenle sık sık ziyaret etmenizi ve eklemeyi düşündüğümüz yeni bölümleri keşfetmenizi öneririz.

Ayrıca, sitemiz üzerindeki kaynakları zenginleştirmek için, yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. Katkılarınızın tüm Osmancıklı’lara ait olan bu siteyi daha da geliştireceğini unutmayınız.

Bizimle,

info@osmancik.com.tr

e-posta adresi aracılığıyla iletişim kurabilir ya da Forum Bölümüne görüş, öneri ya da eleştirilerinizi iletebilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

Sitedeki tüm içeriklerin telif hakkı OSMANCIK.COM.TR’ye aittir. İzinsiz kullanılamaz.

Yoruma kapalı.